فورم ثبت نام برای خبرنگاران برای درخواست تخلیه به آلمان

یادداشت مهم: تا اکنون تنها یک لینک برای خبرنگاران مشخص و معرفی شده است. البته ممکن است برنامه هماهنگی که «یک تیم ویژه از نهادهای مشخص غیر دولتی آلمان است» یک یا چند فورم یا ایمیل واحد را طی روزهای آینده نیز معرفی کنند. در هر صورت شما باید با برخی موارد آشنا شوید که در سایت وزارت خارجه آلمان تذکر یافته است:

بر اساس توضیحاتی که در سایت وزرات خارجه آلمان آمده است:

دولت آلمان یک برنامه پذیرش در افغانستان بر اساس بخش 23 (2) قانون اقامت آلمان در نظر گرفته است و بر اساس آن شهروندان افغانستان که به ویژه در معرض خطر هستند را در آینده در آلمان خواهد پذیرفت. بر اساس توضیحات وزارت خارجه، ساختاری برای این منظور ایجاد شده که با آن می‌توان افراد مناسب را شناسایی و انتخاب کرد.

چه کسانی واجد شرایط پذیرش در آلمان تحت این برنامه هستند؟

گروه هدف این برنامه اتباع افغانستان هستند که هنوز در افغانستان زندگی می‌کنند. به ویژه کسانی که از طریق تعهد خود به حقوق زنان/بشر یا از طریق کارشان در زمینه‌های عدالت، سیاست، رسانه، آموزش، فرهنگ، ورزش یا علم در معرض خطر قرار دارند و یا این‌که به دلیل جنسیت، گرایش جنسی یا هویت جنسی یا مذهب خود، خشونت یا آزار و اذیت خاصی را تجربه کرده‌اند.

لطفا قبل از مطالعه ادامه متن اطلاع حاصل کنید که پلتفورم شبکه‌های تلویزونی افغانستان، ایران و شبکه‌های تلویزیونی جهان به شمول شبکه‌های «ورزشی» «کودک و نوجوان» «مستند» «دینی» «فلم و سریال» «موسیقی» و «خبر» را می‌توانید از اکنون به صورت رایگان تماشا کنید.

تلویزیون‌ها را تماشا کنید !

معیار پذیرش چیست؟

هنگام انتخاب افراد، دولت آلمان، بیش از همه موارد زیر را در نظر می‌گیرد:

  • آسیب‌پذیری شخصی: به عنوان مثال، آسیب‌هایی که با معیارهای کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد تعریف شده باشد. (مانند: زنان مجرد دارای فرزند، زنان در شرایط زندگی نامطمئن، LGBTI +، افرادی که نیازهای درمانی خاص دارند).
  • وصل بودن به آلمان، به عنوان مثال مهارت‌های زبان آلمانی، پیوندهای خانوادگی که یکپارچگی را ترویج می‌کند «یعنی خانواده را به هم می‌رساند» اقامت قبلی در آلمان، کار سابق برای مقامات/پروژه‌های آلمانی، کارفرمایان آلمانی/سازمان‌های آلمانی.
  • قرار داشتن در معرض خطراتی خاص، به عنوان مثال به دلیل نوع و مدت فعالیت خود در افغانستان تحت خطر بوده باشد. مثلا موقعیت برجسته سیاسی، شهرت عمومی دارد.
در حال حاضر برنامه‌ریزی شده است که این برنامه در سپتامبر 2025 به پایان برسد، توانایی آلمان برای جذب و ادغام نیز باید در نظر گرفته خواهد شد.

در ابتدای برنامه، تمرکز بر افرادی است که نهادهای شرکت کننده از قبل اطلاعاتی در مورد آن‌ها دارند. البته این مورد نیز در نظر گرفته شده است که  فرصت‌هایی برای ثبت نام‌های جدید در مراحل بعدی برنامه ایجاد شود.


هر چند برای سایر گروه‌ها مانند فعالان مدنی، حقوق بشری، قضایی و سیاسی، نهادهای مشخصی مسوولیت گرفته‌اند اما تا اکنون هیچ یک از این نهاد مشخصا، هیچ لینک ثبت نامی را معرفی نکرده‌اند: اما در آخر این یاددشت، لینک سایت‌های این نهادها را با شما شریک خواهم ساخت.

حکومت آلمان قبلا خودش به صورت مستقیم مسوول تایید یا رد بسیاری از شهروندان افغانستان بود که تقاضای خروج از افغانستان می‌کردند. اما این بار و طی پروسه جدیدی که بر اساس آن ماهانه ۱۰۰۰ نفر به آلمان منتقل خواهند شد، سه سازمان «خبرنگاران بدون مرز» – «کابل لیفت بروکه» و «میشن لایف لاین» اکثر مسوولیت‌ها را بر عهده دارند. به این معنا که این سه نهاد پس از ماه‌ها و هفته‌ها بررسی، افراد مستحق را به حکومت آلمان معرفی می‌کنند و تصمیم نهایی را نیز دولت آلمان می‌گیرد.

اکنون تنها یک لینک از سازمان خبرنگاران بدون مرز را می‌توانم به شما معرفی کنم. تا اکنون هیچ لینک یا فورم دیگری برای سایر گروه ها اعلان نشده و لطفا فریب گروه‌های فریب کار را نخورید. هیچ کس حق ندارد به خاطر ثبت در برنامه آلمان از شما تقاضای پول کند.

خبرنگاران عزیز ! لطفا به موارد زیر دقت کنید !

  1. لطفا به دیگران اعتماد نکنید.
  2. لطفا با بی پروایی ثبت نام نکنید. فیلدها را به درستی پر کنید و بخاطر هر کلمه‌ای که می نویسید، چند دقیقه فکر کنید !
  3. لطفا به بخشی که مرتبط نیستید، خودتان را ثبت نکنید ! مثلا اگر فعال حقوق بشر بوده‌اید خود را در لینک ویژه خبرنگاران ثبت نکنید که هیچ فایده‌ای ندارد و منجر به تلف کردن وقت دیگران و نیز از بین رفتن اعتبار‌مان می‌گردد.
  4. اگر نمی دانید چگونه یک درخواست پذیرفته می‌شود، لطفا لینک‌هایی که در پایین همین صفحه قرار می‌دهم را مطالعه کنید !

لینک اول: برای خبرنگاران

سازمان خبرنگاران بدون مرز یا RSF، طبق برنامه جدید آلمان، مسوول رسیدگی به درخواست‌های خبرنگاران است. شما باید در سایت این مرکز، از لینکی که برای‌تان معرفی می‌کنم، یک فورم را خانه‌پری کنید.

این فورم به دو زبان دری و انگلیسی موجود است و نیازی به راهنمایی چندانی ندارد. صرفا باید صادقانه، دقیق و مستند بنویسید !

یادتان باشد که شما باید اسامی اعضای خانواده خود را بنویسید !

فراموش نکنید که اعضای خانواده شما شامل این افراد می‌شوند:

  • همسرتان
  • فرزندان شما

سایر اعضای خانواده را اگر ثبت کنید ممکن است به دلایل متعدد از جمله بررسی این موضوع یا عدم مطابقت با قوانین حاکم در آلمان، کیس شما برای بعدا نگه‌داری شود.

فورمی که سازمان خبرنگاران بدون مرز گذاشته است اندکی مشکل دارد. مثلا نمی‌توانید که وضعیت تاهل خود را دقیق انتخاب کنید، لطفا در آن قسمت تا زمانی که آن مشکل رفع می‌شود، گزینه «همه» را انتخاب کنید.

فراموش نکنید که این فورم نه تنها به معنای پذیرش نیست بلکه در صورتی که بهترین درخواست را ارائه کرده باشید، از میان این همه افراد، با شما بارها برای مستندسازی ادعاهای‌تان تماس گرفته می‌شود.

برای ثبت نام به عنوان خبرنگار، لطفا اینجا کلیک کنید !

لینک برای سایر دسته‌ها !

تا اکنون هیچ فورمی برای سایر دسته‌ها مانند فعالان حقوق بشر، فعالان مدنی، سیاسیون و قضات مشخص نشده است. اما صرفا می‌توانم آدرس سایت‌های کابل لفت بروکه و میشن لایف لاین را با شما شریک بسازم. هرگاه فورم، ایمیل یا لینک مشخصی از سوی این دو نهاد اعلان شد، حتمن با شما شریک خواهم ساخت.

آدرس سایت کابل لفت بروکه

آدرس سایت میشن لایف لاین

به زودی لینک‌هایی که از سوی کمیته هماهنگی اعلان می‌شود را نیز با شما شریک خواهم ساخت

لینک‌های سابقه برای راهنمایی:

پیشنهاد می کنم لینک چطور یک ایمیل خوب بنویسیم را حتمن قبل خانه‌پوری هر فورمی مطالعه کنید !

چگونه یک ایمیل تأثیرگذار برای تقاضای انتقال از افغانستان بنویسیم؟

چگونه به آلمان درخواست تخلیه و پناهندگی بدهیم؟

 

سایر لینک ها:

مهاجرت به امریکا و اروپا؛ موضوعاتی که از دید شما پنهان می‌ماند

 

کدام‌ کشور برای زندگی بهتر است، آلمان یا کانادا؟

 

به جز پروسه تخلیه، سایر روش‌های قانونی رسیدن به آلمان چیست؟

دسته‌بندی موسیقی

شامل گلچینی از برترین موسیقی‌های ماندگار موسیقی کلاسیک افغانستان

شامل فهرست هنرمندان قدیمی هرات و کارهای هنری شان

شامل موسیقی بدون کلام، رباب، دوتا و شانزده تار رایج در هرات

اشتراک در
اطلاع از
guest
81 نظرات
بیشترین رأی
تازه‌ترین قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE
81
0
لطفا نظر خود را بنویسید !x