فرصت فوق العاده برای متقاضیان جوان جهت زندگی و تحصیل در امریکا

امروز می خواهم لینک و فورمی را معرفی کنم که تنها کمتر از دو هفته دیگر کار رسمی پروسس آن شروع می‌شود و کسانی که قبول شوند در سال 2023 به ایالات متحده امریکا انتقال داده خواهند شد. لطفا فراموش نکنید که این لینک، یک لینک عمومی برای تقاضا پناهندگی نیست و همه واجد شرایط نیستند. در معرفی قبلی که لینک سازمان خبرنگاران بدون مرز را معرفی کرده بودم، هزاران نفر که واجد شرایط نبودند نیز خودشان را ثبت کردند که در نهایت متولیان این سازمان تصمیم گرفتند لینک را موقتا حذف کنند. اما این فرصت یکی از فوق العاده ترین فرصت ها برای متولدین سال های 2004 تا 2008 میلادی و در واقع برای دانش‌آموزان در افغانستان است. لطفا به دانش آموزان کمک کنید تا زا این فرصت استفاده کنند. در سایت این نهاد توضیح داده نشده است که دانش آموز قبول شده، می تواند خانواده خود را نیز انتقال بدهد. این بدین معنا است که تنها دانش آموزی که قبول شود می تواند راهی امریکا و شرکت در این مکاتب شود.
لطفا بدون خواندن دقیق و خط به خط متون زیر، اقدام به ثبت نام نکنید !

 • این برنامه از طرف کیست؟

کالج جهانی متحد یا (UWC) یک جنبش جهانی است که آموزش را به نیرویی برای متحد کردن مردم، ملت ها و فرهنگ‌ها برای صلح و آینده ای پایدار تبدیل می‌کند.  UWC، به جوانان الهام می‌دهد تا استعدادها و انرژی خود را صرف تغییرات اجتماعی کنند، مهم نیست کدام مسیر آینده را انتخاب می‌کنند. این نهاد، دانش‌آموزان امیدوار و پرشور را از سراسر جهان انتخاب می‌کند و به آن‌ها دانش، مهارت و اعتماد به نفس می‌دهد تا تفاوت ایجاد کنند.

 • چه کسانی می‌توانند در این برنامه شرکت کنند؟

کمیته ملی UWC در حال حاضر از درخواست‌های دانش‌آموزانی که شهروند افغانستان هستند و در حال حاضر در افغانستان زندگی می‌کنند یا به عنوان پناهنده در کشورهای دیگر در حال زندگی هستند، استقبال می‌کند. لطفا توجه داشته باشید، اگر شما مقیم دائم یا شهروند کشور دیگری غیر از افغانستان هستید، واجد شرایط درخواست از طریق کمیته ملی UWC افغانستان نیستید.

 1. فقط متقاضیانی که بین 1 آگست 2004 تا 15 اگست 2008 متولد شده اند، واجد شرایط درخواست هستند.
 2. دانش آموز «شاگرد مکتب» در سطح لیسه باشند.
 3. آشنایی با زبان انگلیسی شرط است.
 • متقاضیان باید چه چیزی را ارائه کنند؟

 1. متقاضیان باید یک تذکره معتبر و یک پاسپورت معتبر افغانی ارائه دهند. هر متقاضی که تذکره معتبر و پاسپورت معتبر ارائه نکند، به طور خودکار رد صلاحیت خواهد شد.
 2. این اپلیکیشن باید کار خود شما باشد. هر گونه نشانه ای از کمک خارجی برای درخواست شما – در هر مرحله از فرآیند – دلیلی برای رد صلاحیت فوری است.
 3. لطفا مطمئن شوید که یک آدرس ایمیل معتبر و یک شماره تلفن ارائه کرده اید. درخواست های بدون آدرس ایمیل و شماره تلفن واضح برای تماس با متقاضی رد می شود.
 4. کل فرآیند درخواست به زبان انگلیسی انجام می شود، بنابراین متقاضیان باید زبان انگلیسی را به خوبی درک کنند.
 • مسئولیت‌های شما


  اگر از طرف کمیته ملی نامزد شوید، مسوولیت دریافت کلیه مدارک سفر (گذرنامه، ویزا و غیره) بر عهده شما خواهد بود. آن‌ها هیچ تضمینی برای دریافت ویزا ندارند. متقاضیانی که از طرف دولت امریکا ویزا دریافت نکنند ممکن است پیشنهادشان به UWC لغو شود.

 • دانش آموزان نامزد شده ممکن است مجبور شوند به کشور همسایه سفر کنند تا ویزای مربوطه خود را دریافت کنند، زیرا خدمات کنسولی یالات متحده در کابل وجود ندارد.
 • رضایت والدین

بورسیه UWC برای یک برنامه اقامتی دو ساله (با اتاق های مجزا برای مردان و زنان) است. برای بررسی درخواست ها رضایت والدین لازم است.

 • آخرین مهلت ارائه درخواست

 • آخرین مهلت درخواست پنج شنبه 1 دسامبر 2022 ساعت 11:59 شب به وقت کابل می باشد . به درخواست های دیرهنگام رسیدگی نخواهد شد. به درخواست‌های ناقص ترتیب اثر داده نمی‌شود. توصیه شده است که ارسال درخواست را به لحظه آخر موکول نکنید.
 • پس از ارسال درخواست، لطفاً ایمیل خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که یک ایمیل تأیید از این نهاد دریافت کرده اید که نشان می دهد درخواست شما دریافت شده است. اگر این ایمیل تأیید را دریافت نکردید، لطفاً با این نهاد در [email protected]  یا [email protected] تماس بگیرید.

 

 • چند نکته مهم:

لطفا توجه داشته باشید که کمیته ملی UWC افغانستان هیچ دفتری در افغانستان ندارد. اعضای کمیته ملی از راه دور کار می کنند و فقط از طریق ایمیل می توان با آنها تماس گرفت. در گذشته به این نهاد اطلاع داده شده که برخی از کلاهبرداران در افغانستان برای کلاهبرداری از متقاضیان وانمود کرده اند که عضو کمیته ملی هستند. لطفا از این موضوع آگاه باشید تا قربانی کلاهبرداران نباشید.

کمیته ملی افغانستان در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد روند درخواست و مراحل بعدی، یک جلسه اطلاعات آنلاین برای متقاضیان و سرپرستان آنها ترتیب خواهد داد. جلسه اطلاع رسانی آنلاین به تاریخ 6 نوامبر  2022 ساعت 10:00 صبح به وقت کابل خواهد بود. لطفاً صفحه این نهاد را در UWC افغانستان در فیس بوک دنبال  کنید. این نهاد اکیداً به دانش آموزان توصیه می کند که در این جلسه شرکت کنند و هرگونه سوالی که ممکن است داشته باشند را مطرح کنند.

اگر در مورد واجد شرایط بودن یا فرم درخواست سؤالی دارید از من نپرسید و لطفاً از طریق ایمیل های [email protected] و [email protected] با مسوولان آن نهاد تماس بگیرید.

 

فورم ثبت نام

لینک توضیحات به زبان انگلیسی در سایت اصلی

مطالب مرتبط

7 دیدگاه‌

 1. sayedrezasadatkazimi گفت:

  بسیاری برنامه جالب همه جانبه ودرعین حال موثربرای نسل جوان کشورA very interesting and comprehensive program for the young generation of the country

 2. آرش گفت:

  برای تحصیل وزندگی کردن

 3. آرش گفت:

  برای زندگی وتحصیل

 4. آرش گفت:

  برای زندگی وتحصیل ودشواری مشکلات در افغانستان

 5. Mustafa گفت:

  اگر از طریق Nation نی Globel نامزد شویم بعدن مسولیت ویزه به دوش کی های بود و فرق این دو چیست

 6. مصطفی اکبری گفت:

  سلام میشه لنگ خبر نگار روان کنید

 7. Khalil Ahmad گفت:

  آیا فقط برای شاگردان مکتب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE