آمار دقیق شهروندان افغانستان در آلمان

تا پایان سال ۲۰۲۱ میلادی، حدود ۱۱.۸۲ میلیون خارجی در آلمان زندگی می‌کنند. بنابراین، تعداد اتباع خارجی در جمهوری فدرال در ۱۰ سال گذشته حدود ۷۱ درصد افزایش یافته است، نسبت خارجی‌ها به ۱۳.۱ درصد افزایش یافته است. به این معنا که ۱۳.۱ درصد کل جمعیت ساکن در آلمان تا پایان سال ۲۰۲۱ میلادی، کسانی هستند که از سایر کشورهای دنیا به آلمان آمدند و قصد زندگی در این کشور کرده‌اند.

به خصوص در اوج بحران پناهجویان در سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶، بسیاری از این افراد به آلمان پناهنده شدند. تنها در این دو سال، تعداد خارجی‌های ثبت شده در آلمان تقریباً ۱.۹ میلیون نفر رشد داشته است.

خارجی ها کی‌ها هستند؟

طبق تعریف قوانین در آلمان، اتباع خارجی افرادی هستند که آلمانی نیستند به معنای بند ۱ ماده ۱۱۶ قانون اساسی آلمان، این همچنین شامل افراد بدون تابعیت و افراد با ملیت نامشخص نیز می‌شود. اتباع خارجی افرادی هستند که سابقه مهاجرت دارند . ممکن است در آلمان متولد شده باشند یا به آلمان مهاجرت کرده باشند. آلمانی‌هایی که تابعیت خارجی نیز دارند جزو جمعیت خارجی نیستند.

افغان‌های مقیم آلمان


بر اساس اطلاعات رسمی ارائه شده از سوی اداره آمار آلمان ۳۰۹۸۲۰ شهروند افغانستان تا آخرین روز سال ۲۰۲۱ میلادی در این کشور به عنوان پناهنده ثبت شده‌اند. بسیاری از این افراد، پذیرفته شده و به افغانستان بازگردانده نخواهند شد.

آمار دقیق جمعیت افغان‌های مقیم آلمان از سال ۲۰۱۱ تا سال ۲۰۲۱

نمودار

نمودار رشد مهاجرت افغان‌ها به آلمان

مطالب بیشتر با محتوای مشابه

مهاجرت افغان‌ها به آلمان؛ تاریخ‌چه و وضعیت کنونی


به جز پروسه تخلیه، سایر روش‌های قانونی رسیدن به آلمان چیست؟


چرا هراتبورگ؟

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE