توصیه برای کسانی که به یکی از کشورهای همسایه افغانستان رفته‌اند

من تازه به یکی از کشورهای همسایه افغانستان آمده‌م ، باید چه کار کنم؟

اگر نو در پاکستان و یا هر کشور همسایه افغانستان رفته اید ، می توانید از یو این ایچ سی آر و شرکای آن تقاضای کنید و در مورد ثبت نام شدن و دیگر کمک ھا تماس بیگیرید۔

اگر بخواهم تقاضای پناهندگی کنم با چه کسی تماس بگیرم؟

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد برای افرادی که در جستجوی پناهندگی هستند ثبت نام می کند و تعیین می کند که آیا آنها پناهنده هستند یا نه. به گونه مثال، اطلاعات پناهندگی در پاکستان را می توانید در اینجا بیابید. 

کدام کشورها می توانند من را به از کشور دوم به کشور خودشان انتقال بدهند؟

ایالات متحده امریکا

بعض از کشورها به فرصت های تازہ را برای اتباع افغان که برای آن کشورها کار کرده اند یا وابسته به آنها بوده اند ، اعلام کرده اند تا برای سفر به آن کشورها درخواست مجوز بدهند. 

ایالات متحده اخیراً فرصت‌هایی را برای اتباع افغانی که با دولت، ارتش، سازمان‌های غیردولتی یا رسانه‌های ایالات متحده کار کرده یا وابسته بوده‌اند، اعلام کرده است. لطفاً برای جزئیات بیشتر به سایت های زیر از وزارت امور خارجه ایالات متحده مراجعه کنید:

 

 

 کانادا

برنامه کانادا برای اتباعی از افغانستان در دسترس است که “اشتغال آن‌ها دارای یک رابطه مهم و/یا پایدار با دولت کانادا بوده است”، از جمله مترجمان برای ارتش کانادا و کارکنان محلی که برای سفارت کانادا کار می کنند یا کار می کردند. البته در موارد زیادی، کانادا به کسانی که ثابت کرده اند به گونه ای جان شان در افغانستان در خطر است، کمک کرده و آنان را از افغانستان خارج ساخته است.

برنامه ویژه برای افغان هایی که به کانادا کمک کردند

فرانسه

دولت فرانسه سیستمی را برای شناسایی افغان هایی که ممکن است واجد شرایط مهاجرت به فرانسه باشند راه اندازی کرده است. اطلاعات بیشتر را می توانید در سایت گیستی بیابید. این یک سایت دولتی نیست، اما اطلاعات مربوط به تماس با مقامات دولتی مربوطه را دارد. همیشه هنگام جستجوی اطلاعات برای یافتن منابع معتبر مراقب باشید.

هشدارهایی مبنی بر به اشتراک گذاری آدرس های ایمیل جعلی در رسانه های اجتماعی که ادعا می شود از طرف دولت فرانسه است، وجود دارد. مراقب آدرس‌های جی‌میل یا هات‌میل باشید، زیرا ایمیل‌های رسمی دولتی نیستند.

دنمارک

دنمارک برنامه زیر را برای مترجمان و سایر افغان هایی که به صورت محلی توسط نیروهای نظامی دنمارکی یا دولت دانمارک در افغانستان استخدام شده اند یا به آنها کمک کرده اند، ایجاد کرده است. اطلاعات را می توانید در سایت زیر بیابید:

https://afghanistan.um.dk/en

آلمان

برای کسانی که با دولت یا ارتش آلمان کار کرده‌اند در اولویت هستند، همچنین برای کسانی که در فعالیت‌های حقوق بشر توسط اتحادیه اروپا در افغانستان مشارکت داشته‌اند نیز ارزشمند است.

https://www.auswaertiges-amt.de/en/visa-service/konsularisches/afg

بلژیک

شهروندان یا ساکنان افغان که با ارتش بلژیک، سفارت یا مأموریت های مرتبط کار می کردند: به طور رسمی، از طریق پیمانکاران یا به عنوان “تعیین کننده” ممکن است برای ویزاهای بشردوستانه در نظر گرفته شوند. https://pakistan.diplomatie.belgium.be/fa

به جز پروسه تخلیه، روش‌های قانونی رسیدن به آلمان چیست؟

پاسخی بدهید