بیست حقیقت جالب در مورد هامبورگ

هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان پس از برلین است. بندر هامبورگ یکی از بزرگترین بنادر حمل و نقل در جهان است.

هامبورگ را می توان یکی از عجایب شهر‌های اروپایی دانست که آلمان با خوش شانسی تمام مالکیت آن را بر عهده دارد. شهری که تلفیقی زیبا از هنر، تاریخ، اقتصاد کلان و قدرتمند، جاذبه‌های طبیعی و زیبایی‌های منحصر به فرد به آن یک‌پارچگی حیرت‌انگیزی بخشیده است. هامبورگ نمونه‌ای مثال‌زدنی از تلاقی مدرنیته و تاریخ همچنان استوار می‌باشد.


۱. بیشترین پُل در جهان

هامبورگ از شهرهایی است که بیشترین پُل را در جهان دارد. این شهر در سال‌های اخیر دو شهر بندری امستردام هالند و ونیز ایتالیا را نیز در داشتن پُل شکست داده است. در مجموع ۸ درصد شهر هامبورگ پوشیده از آب است و ۲۵۰۰ پل در هامبورگ وجود دارد.

پلی در منطقه هافن سیتی هامبورگ

۲. سرسبزترین شهر آلمان

حدود 72 درصد از مساحت هامبورگ سبز است که این شهر را به یکی از سرسبزترین کلان شهرهای جهان به معنای واقعی کلمه تبدیل کرده است.  در مجاورت هامبورگ بزرگ‌ترین منطقه کشت میوه در اروپا قرار دارد. هامبورگ نهمین شهر سرسبز جهان و سرسبزترین شهر آلمان است.

هامبورگ در مجموع ۱۱۴.۷ متر مربع فضای سبز برای هر نفر ارائه می‌دهد. بعد از هامبورگ، برلین و مونیخ سرسبزترین شهرهای آلمان هستند که به ترتیب مقام هجدم و بیست‌وچهارم در جهان را دارند.

هامبورگ یکی از سرسبزترین شهرهای جهان است.

۳. دومین میزبان بزرگ کنسولگری‌های جهان

شهر هامبورگ آلمان پس از شهر نیویارک ایالات متحده امریکا، بیشترین کنسولگری‌های دنیا را در خود جای داده است. نزدیک به ۱۰۰ کنسولگری دنیا در هامبورگ فعالیت کنسولی دارند.

کنسولگری ایالات متحده امریکا در هامبورگ المان

۴.شهری با سه جزیره

هامبورگ، سه جزیره در دریای شمال دارد. جزایر نویورک، شرهورن و نیگهرن در دریای شمال متعلق به هامبورگ هستند.

یکی از جزایر هامبورگ در دریای شمال

۵. عمیق‌ترین متروی آلمان

عمیق‌ترین ایستگاه متروی آلمان در هامبورگ است. این ایستگاه در مسهالن و خط U2 است که ۲۶ متر در زیر زمین است. پله برقی‌های این ایستگاه نیز با طول ۴۰ متر، رکورددار طولانی‌ترین پله برقی آلمان است.

طولانی ترین پله برقی آلمان در هامبورگ است.

۶. میزبان بیشترین مجردها آلمان

هامبورگ دارای بیشترین مجردها در آلمان است. البته یک نکته جالب دیگر این‌که هامبورگی‌ها بیشترین بییندگان فیلم پ.ورن در جهان را تشکیل می‌دهند. این آمار با ردگیری آی‌پی‌های انترنتی در سایت معروف پ.ورن‌هاپ به دست آمده است.

هامبورگی‌ها پربازدید کننده‌ترین مردم در بازدید از سایت‌های پ.ورن هستند.

۷. بالاترین دسترسی به پزشک در آلمان

در هامبورگ ۲۲۲ پزشک از هر ۱۰۰۰۰۰ نفر مراقبت می‌کنند، در حالی که میانگین ملی در آلمان ۱۶۰ پزشک در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر است.

بیمارستان/شفاخانه‌ای در هامبورگ

۸. بزرگترین شهر تجاری آلمان

هامبورگ به طور فزاینده‌ای به بزرگترین شهر تجارتی آلمان تبدیل شده است. در هامبورگ متوسط ​​درآمد صنعتی ماهانه ۴۰۳۵ یورو در ماه است اما میان‌گین ملی در آلمان ۳۱۰۵ یورو است.

هامبورگ یکی تجارتی‌ترین شهرهای اروپا و قلب تپنده صنعت و تجارت آلمان است.

۹. نخستین باغ وحش طبیعی‌گونه‌ی جهان

نخستین باغ وحش آلمان در شهر هامبورگ آلمان ساخته شد. این باغ وحش در سال ۱۹۰۷ ایجاد شده است. باغ وحش هامبورگ نخستین باغ‌وحش دنیا بود که بدون قفسه و به شکل طبیعی ولی با استفاده از خندق ساخته شده است.

باغ وحش هامبورگ، نخستین باغ وحش بدون قفسه در جهان به شمار می‌رود.

۱۰. قدیمی‌ترین ایستگاه قطار آلمان

بانهوف یا ایستگاه راه‌آهن هامبورگ قدیمی‌ترین ایستگاه راه‌آهن در آلمان به شمار می‌رود. سکوی ایستگاه مرکزی قطار هامبورگ با دهانه بیش از ۷۰ متر که در دسامبر ۱۹۰۶ افتتاح شد، معماری چشمگیری دارد. این سالون بزرگ‌ترین سالون ایستگاه در آلمان در آن زمان بود و تا به امروز نیز بی‌رقیب مانده است.

ایستگاه مرکزی قطار – هامبورگ

۱۱. بزرگترین برج ساعت آلمان

بزرگترین برج ساعت آلمان ‘ساعت میشل’ هامبورگ است. دور صفحه آن بیش از ۲۴ متر است، عقربه بزرگ ۴.۹۱ متر، عقربه کوچک ۳.۶۰ متر و وزن هر دو عقربه ۱۳۰ کیلوگرم است.

برج ساعت میشل در هامبورگ آلمان

۱۲. محل تولد نخستین صدراعظم آلمان

اولین صدر اعظم زن در آلمان متولد شهر هامبورگ است. خام انگلا مرکل اولین زنی بود که در تاریخ آلمان به مقام صدر اعظمی این کشور رسید. از مرکل در طول مدت زمامداری‌اش بر آلمان، بارها با نام رهبر دفاکتوی اتحادیه اروپا و قدرتمندترین زن جهان یاد شده و بسیاری از مفسران، او را رهبر جهان آزاد توصیف کرده‌اند.

خانه ویلایی آنگلا مرکل در شهر هامبورگ آلمان

۱۳. وسوسه‌انگیزترین خیابان جهان

ریپربان یا سنت‌پائولی، وسوسه انگیزترین خیابان جهان است که در هامبورگ قرار دارد. این خیابان مملو از بارها، می‌خانه‌ها، کافه‌های رقص و نیز فاحشه‌خانه‌های رسمی است.

خیابان وسوسه‌انگیز ریپربان در هامبورگ

۱۴. بزرگترین میزبان بازارهای هفته‌گی اروپا

هامبورگ شهری است که بیشترین بازار هفته‌گی را در اروپا دارد. بیش از یک میلیون نفر هر هفته در حدود ۱۰۰ بازار هفته‌گی هامبورگ قدم می‌زنند. در هیچ کجای اروپا شهری با این همه بازار وجود ندارد.

یک بازار هفته‌گی در هامبورگ

۱۵. پایتخت رسانه‌ای آلمان

ناشران هامبورگ بیش از ۵۰ درصد از کل روزنامه‌ها و مجلات در آلمان را دارند. به همین دلیل هامبورگ لقب پایتخت رسانه‌ای آلمان را با خود یدک می‌کشد.

دفتر مرکزی مجله مشهور اشپیگل – هامبورگ

۱۶. بزرگترین مرکز فعالیت‌های فرهنگی آلمان

هامبورگ از بزرگ‌ترین شهرهای فرهنگی دنیا است. پس از نیویورک، لندن و وین، هامبورگ بزرگترین مکان برای نمایش موزیکال در جهان است. همچنان بیش از بیست سالون تئاتر، تقریبا ۳۰ سینما و بیش از ۵۰ موزه در هامبورگ وجود دارد.

موزه هنر و صنایع دستی هامبورگ

۱۷. پرباران‌ترین شهر آلمان

شهر هامبورگ، پر باران‌ترین شهر آلمان است. به طور میان‌گین ۱۳ تا ۱۸ روز در ماه در این شهر باران می‌بارد.

هامبورگ، پر باران‌ترین شهر آلمان است.

۱۸. بزرگترین قبرستان جهان

بزرگترین قبرستان جهان که به شکل پارک – قبرستان ایجاد شده در شهر هامبورگ آلمان موقعیت دارد. برکه‌هایی با پرندگان آب‌زی و صدها گونه درخت در ۳۸۹ هکتار زمین. همه این‌ها را می‌توان در بزرگ‌ترین پارک قبرستان جهان در هامبورگ که بزرگترین قبرستان اروپا و بزرگترین قبرستان پارک در جهان است، پیدا کرد. قبرستان بزرگ اولسدورف در 1 جنوری ۱۸۷۷ افتتاح شد. ۱۲ کلیسای کوچک، ۱۷ کیلومتر خیابان و یک موزه در آن جای گرفته‌اند.

اولسدورف، بزرگترین پارک – قبرستان جهان در هامبورگ

۱۹. بزرگترین میزبان میلیونرهای آلمان 

۱۸. بیشترین میلیونرهای آلمان در هامبورگ زندگی می‌کنند. ۸۶۷ هامبورگی اجازه دارند خود را «میلیونرهای بزرگ آلمان» بنامند. این بدان معناست که آن‌ها سالانه حداقل یک میلیون یورو فقط از درآمد خود در پس‌انداز می‌کنند. اما تعداد واقعی میلیونرها در هامبورگ در سطح کاملاً متفاوتی است و  پنج رقمی است. تخمین زده می‌شود که ۴۲۰۰۰ میلیونر و ۱۸ میلیاردر در این شهر بزرگ زندگی می‌کنند.

بزرگترین و بیشترین میلیونرها و میلیاردرهای آلمان در هامبورگ زندگی می‌کنند.

۲۰. کوچک‌ترین خیابان اروپا

کوچک‌ترین خیابان اروپا که ورود زنان در آن ممنوع است در شهر هامبورگ آلمان قرار دارد. این خیابان ۶۰ متر طول دارد. Herbertstrasse با آن‌هم یکی از شناخته شده‌ترین خیابان‌های آلمان است. زیرا زنان معمولاً در این‌جا اجازه ورود ندارند به جز‌ ۲۵۰ زنی که به عنوان تن‌فروش در ویترین‌ها به نمایش گذاشته می‌شوند.

کوچک‌ترین خیابان آلمان

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE