بیست قانون عجیب در آلمان

بسیاری از پناه‌جویان در آلمان به دلیل عدم آشنایی با قوانین این کشور گاها با جریمه‌های نقدی و یا حتا زندان روبرو شده‌اند. بی‌خبری از قوانین در آلمان نیز مانند اکثر کشورهای جهان توجیه پنداشته نمی‌شود. در این کشور برخی از قوانین وجود دارند که گاهی در ذهن انسان‌ها نیز خطور نمی‌کند. شماری از قوانین عجیب در آلمان را اکنون جمع‌آوری کرده‌ام. قابل ذکر است که اکثر این قوانین به صورت مکتوب در قانون مدنی یا سایر قوانین آلمان درج شده است.

۱. کُشتن زنبور در آلمان حداقل ۳۰۰۰ یورو و حداکثر ۵۰۰۰ یورو جریمه دارد. البته کُشتن گونه‌های کم‌یاب از زنبور می‌تواند تا ۶۵۰۰۰ یورو نیز جریمه نیز درپی داشته باشد.

۲. خواب رفتن در محل کار که منجر به افتادن از چوکی/صندلی شود در آلمان ممنوع است و می‌تواند عواقب اداری در پی داشته باشد.

۳. در آلمان استفاده از بالش در جنگ ممنوع است. مثلا اگر زن و شوهری در خانه خود باهم درگیر شوند و از بالش علیه یک‌دیگر استفاده کنند، بالش به عنوان سلاح سرد به شمار می‌رود. این قانون به این دلیل وضع شده که جلو استفاده از جسم نرمی مانند بالش را هم در حین درگیر شدن بگیرد چه رسد به اجسام سخت.

۴. اگر موتری در داخل بزرگ‌راه در آلمان سوخت تمام کند، صاحب یا راننده آن بین ۳۰ تا ۷۰ یورو جریمه می‌شود.

۵. در ایالت هسن آلمان استفاده از چتر رنگی و سیاه جریمه در پی دارد. باید رنگ چترها شنی یا پاستیلی باشد.

۶. در آلمان شستن موتر در جایی که آسفالت نشده‌، ممنوع است و جریمه در پی دارد.

۷. طبق قوانین در آلمان حتی کسانی که نه تلویزیون می‌بینند و نه رادیو گوش می‌کنند، باید هزینه مجوز ماهانه رادیو و تلویزیون را بپردازند. آن‌ها بدون توجه به این‌که یک یا چند دستگاه وجود دارد، برای هر خانواده شارژ می‌شوند.

۸. یک‌شنبه‌ها در آلمان همه چیز تعطیل است. در واقع تحت فشار کلیساها و اتحادیه‌های کارگری، همه مغازه‌ها باید در روزهای یک‌شنبه و تعطیلات رسمی بسته بمانند. آن روز باید برای خانواده و اوقات فراغت در نظر گرفته شود. فقط برخی از نانوایی‌ها از طرف صبح می‌توانند باز باشند.

۹. در آلمان اگر یک زندانی تلاش کند که از زندان فرار کند هیچ مجازاتی برای او وجود ندارد چون آلمانی‌ها آزادی را حق و غریزه اصلی انسان می‌دانند که برایش تلاش می‌کند.

۱۰. استفاده از دریل برقی در روزهای یک‌شنبه در آلمان ممنوع است و جریمه در پی دارد.

۱۱. استفاده از ضمیر “تو” به جای ضمیر “شما” در آلمان برای پولیس می‌تواند ۶۰۰ یورو جریمه در پی داشته باشد.

۱۲. پوشیدن ماسک در راهپیمایی‌ها و تظاهرات عمومی در آلمان ممنوع است. البته این قانون پیش از کرونا تصویب شده بود.

۱۳. از جمله قوانین جالب آلمان اجباری بودن آموزش شنا برای دانش‌آموزان ابتدایی است و دانش‌آموزان هم‌زمان با دروس خود، باید شنا را نیز یاد بگیرند.

۱۴. روزهای یک‌شنبه در آلمان همه مردم باید در آرامش و سکوت به سر ببرند و مردم حق ایجاد سروصدا ندارند، حتی زباله‌ها را نباید بیرون بگذارند یا حق شستن لباس هم ندارند وگرنه جریمه می‌شوند.

۱۵. به تازگی در آلمان قانونی وضع شده که بر اساس آن، انداختن ته سیگار در خيابان، جوی‌ها و در مجموع به جز جاهای مخصوصی که در کنار زباله‌دانی‌ها برای افراد سیگاری در نظر گرفته شده ممنوع است و جریمه در پی دارد.

۱۶. یکی از قوانین جالب آلمان این است که برای خرید اره برقی باید مجوز داشته باشید. در غیر این صورت باید دوره آموزش پنج‌روزه‌ای را بگذرانید تا به شما اره موتوری با اره برقی بفروشند

۱۷. در آلمان سربازان نظامی می‌توانند در برابر دستوراتی که از نظر آن‌ها شأنیت انسانی را خرد و پایمال می‌کند، از فرماندهان خود سرپیچی کنند.

۱۸. انجام‌دادن سلام نظامی به شیوه نازی‌ها در آلمان جرم است و سه سال محکومیت به دنبال دارد.

۱۹. چمن‌زنی در روزهای یکشنبه ممنوع است. در غیر این صورت، ممکن است برای شخص خاطی جریمه بسیار سنگین نقدی اختصاص یابد.

۲۰. تُف کردن در آلمان در خیابان، کوچه و معابر عمومی ممنوع است و در صورت مواجه شدن پولیس، جریمه درپی دارد.

 

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. دوست محمد عظیمیار گفت:

    سلام آقای پیمان اگر ما هم مطالب علمی بنویسم دروبسایت تان نشر می‌کنیم ؟

  2. وحید پیمان گفت:

    درود دوست عزیزم !

    از آن‌جایی‌که این وب‌سایت، وبسایت شخصی است. بهتر است که نشر نشود‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE