دانلود کتاب | در سپهر خارجی: روابط افغانستان و ترکمنستان نوشته دکتور عبدالغفور آرزو

کتاب در سپهر خارجی: روابط افغانستان و ترکمنستان نوشته دکتور عبدالغفورآرزو، نویسنده و محقق مشهور کشور و دیپلومات پیشین وزرات خارجه افغانستان اکنون به زیور چاپ آراسته شده است.

این کتاب 322 صفحه دارد. در این کتاب نگاهی به تاریخ روابط سیاسی افغانستان و ترکمنستان انداخته شده و اسناد دو جانبه و چند جانبه ناشی از روابط دیپلوماتیک دو کشور نیز مورد بررسی قرار گرفته یا درج کتاب شده است. در این کتاب همچنان محتوای توافقنامه‌ها، یادداشت تفاهم‌ها و قراردادها میان دو کشور منتشر شده است.

نویسنده از آن‌جائیکه رئیس آرشیف وزارت خارجه افغانستان بوده توضیح داده است که نشر کتاب یکی از وظایف تعریف شده این ریاست بوده است. به نظر می‌رسد که دکتور آرزو از محدود روسای این بخش از وزارت خارجه افغانستان بوده است که این طرزالعمل وزارت خارجه (چاپ کتاب) را به خوبی عملی ساخته است.

مطالعه این کتاب برای همه اما به ویژه برای دانش‌جویان علوم سیاسی و نیز ژورنالیزم توصیه می‌شود.

با کلیک روی آیکن PDF در انتهای این متن، کتاب را دانلود کنید.

از دکتور آرزو کتاب‌های زیادی چاپ شده است. در حوزه روابط بین‌الملل کتاب‌هایی چون سياست خارجي افغانستان در قرن ۲۱، افغانستان و جامعه‌ی جهاني، دکترین سیاست خارجی و سیاست‌های راهبردی، بحران آب و دیپلوماسی خاموش، و اندیشی و دیپلوماسی مدرن افغانستان، در سپهر سیاست خارجی: روابط دیپلوماتیک افغانستان و ترکیه، تداوم سیاست خارجی و چالش‌های مرحله‌ی گذار نیز قبلا از دکتور آرزو به چاپ رسیده است.

او دکترای تخصصی زبان و ادبیات فارسی دارد و نیز به عنوان کاردار و سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در کشورهای ایران و تاجیکستان کار کرده است. شهرت آرزو اما بیشتر به‌ خاطر اشعار و کتاب‌ها و رساله‌های اوست.

دانلود کتاب

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE