جرائم سوء استفاده از موبایل در آلمان

  1. قانون‌گذاران آلمان نسبت به جرم‌هایی که با تلفن همراه یا موبایل صورت می‌گیرد بسیار حساس هستند. شورای فدرال آلمان قانون مقابله با عکس‌برداری یا فیلم‌برداری از زیر دامن زنان (Upskirting) را به تصویب رساند. طبق قانون متخلفان از جریمه نقدی تا دو سال زندان محکوم می‌شوند.
  2. قانون‌گذاران آلمان پاراگراف “201A” قوانین جزائی را بسط داده و اشخاصی که با موبایل از صحنه تصادف و افراد مجروح و یا فوت کرده عکس و فیلم‌برداری کنند را نیز مشمول مجازات دانسته‌اند.
  3. از سال ۲۰۰۱ استفاده از موبایل در پشت فرمان (اشترنگ) در آلمان ممنوع است. از پنجم ماه می سال ۲۰۲۰ مجازات آن تشدید شده و مشمول ۱۰۰ یورو جریمه و یک امتیاز منفی در پرونده راننده شده است.
  4. استفاده از موبایل در پشت فرمان یا اشترنگ که منجر به ایجاد خطر برای خود یا دیگر رانندگان شود با ۱۵۰ یورو جریمه، ۲ امتیاز منفی در پرونده و ۲ ماه ممنوعیت رانندگی همراه است. استفاده از موبایل در پشت اشترنگ موتر که منجر به تصادف شود با ۲۰۰ یورو جریمه، ۲ امتیاز منفی در پرونده و ۲ ماه ممنوعیت رانندگی جریمه همراه می‌شود.
  5. استفاده از موبایل هنگام دوچرخه‌سواری (بایسکل‌سواری) با ۵۵ یورو جریمه همراه است.
  6. استفاده از موبایل به طور کلی برای زندانیان ممنوع است. سخنگوی قوه قضائیه آلمان می‌گوید در زندان‌ها و سلول‌ها بطور مداوم از سگ‌های تلفن یاب برای اجرای این ممنوعیت استفاده می‌شود. این ممنوعیت شامل زندانبانان نیز می‌شود.
  7. عکاسی یا فیلم‌برداری در استخرها در آلمان ممنوع است. مکالمه با موبایل اما مجاز است.
  8. طبق قانون جزایی آلمان نشر خشونت جسمی یا جنسی با موبایل از طریق عکس یا فیلم برای افراد ۱۴ سال به بالا جرم محسوب شده و شامل مجازات است.
  9. آزار سایبری (Cybermobbing) به تنهایی جرم محسوب نمی‌شود اما بر اساس پاراگراف ۱۸۵ قانون جزائی آلمان در مورد توهین، پاراگراف ۱۸۶ در مورد غیبت اراجیف‌گونه و پاراگراف ۱۸۷ در مورد تهمت زدن قابلیت تعقیب جزایی است و محکومیت را دارد.

نکات پایانی:

آلمانی‌ها جرایم مربوط به موبایل را جدی تلقی می‌کنند

هدف حفظ امنیت و حریم شخصی افراد است

دانستن جرایم مرتبط با موبایل، کمک می‌کند که از جریمه‌های سنگین و مشکلات حقوقی احتمالی، در امان بمانید.

پاسخی بدهید