تئوری توطئه یا حقیقت؟

من از ۵ سال به‌ این‌طرف به‌دلیل هیجان فوق‌العاده‌ای که دارد تقریبا هر شب نیم تا یک‌ساعت صرف مطالعه فضا، سیارات و سایر اجرام آسمانی می‌کنم.
یکی از مواردی که در ابتدا بیشتر برای من حیثیت تئوری توطئه داشت ” خبرهایی بود که تاکید می‌کرد سفر به ماه دروغ است.”
اما امروز من هم به جمع کسانی پیوسته‌ام که نسبت به این سفر به دلایلی شک پیدا کرده‌ام. اما نکته اساسی که نباید فراموش شود این است که ۷۰ درصد مردم دنیا باور دارند که سفر به ماه اتفاق افتاده و نمی‌تواند دروغ باشد.
در آن‌زمان شرق و غرب تلاش زیادی می‌کردند تا قدرت خود را به رخ جهانیان بکشند.
بزرگ‌ترین دلیل شخصی من، عدم علاقه‌مندی مجدد آمریکا و روسیه برای رفتن به ماه‌است و اینکه چرا هیچ وقت فکر سفر مجدد برای تحقیق بیشتر در ذهن سازمان‌های فضایی دو کشور و سایر کشورها خطور نکرده‌است.
دلیل دیگر این‌که با وجود نبود امکانات در آن زمان سفر به ماه اتفاق افتاد ولی سفر به مریخ با وجود این‌همه پیش‌رفت‌ها هر روز به یک رویا تبدیل می‌شود.
در زمانی که سفر به ماه ادعا شد حتا کمپیوتر اختراع نشده بود.
علاوه بر آن در جاهای زیادی خواندم که شراره‌های خورشیدی، بادهای خورشیدی، خروج جرم از تاج خورشیدی و پرتوهای کیهانی این سفر را غیرممکن می‌کنند.
کره ماه به دلیل اینکه جو ندار ، در هر ساعت از سوی صدها هزار شهاب سنگ بمباردمان می‌شود.
اتفاقات شک برانگیز دیگری نیز رخ داده‌است، مثلا در فلم قرار دادن بیرق آمریکا در کره ماه نوک بیرق حرکت دارد؛ همانند حرکت بیرق یا پارچه توسط باد. در صورتی که در ماه هوایی وجود ندارد که باعث تولید باد شود.
و یا مثلا این‌که سطح ماه در طول روز طوری گرم است که فیلم دوربین را ذوب می‌کند، پس چگونه تصویربرداری صورت گرفته‌است.
در تصاویر تاریکی که منتشر شده از جمله در همین عکس این سوال خلق می‌شود که ستاره‌ها کجا هستند؟
از آنجا که ماه فاقد جو است آیا نباید میلیون ها ستاره در عکس ها بدرخشند؟
در این مورد کسانی که معتقد اند که سفری به کره ماه اتفاق نیفتاده نزدیک به ۱۵ کتاب با هزاران دلایل در جهان نوشته‌اند، اما شما چه فکر می‌کنید؟

پاسخی بدهید