صفحه ویژه راهنمایی مهاجرت | یادداشت‌های یک روزنامه‌نگاریادداشت: هیچ‌یک از ۷ مورد زیر به معنای نفی ویژه‌گی‌های جوامع غربی نیست. بسیاری‌ها با وصف همه مشکلات، زندگی در اروپا و امریکا را به زندگی در جوامع آسیایی ترجیح می‌دهند.
پس از سقوط دوباره افغانستان به دست طالبان، ده‌ها هزار …
توجه: در این مقاله شما با لینک های مختلفی روبرو می شوید. بهتر است ابتدا مقاله را تا آخر بخوانید و سپس روی لینک های مورد نظر خود کلیک کنید !

مجلس آلمان به تازگی تأئید کرده است که بیست هزار …توجه: تمام اطلاعات زیر از سایت canada.ca و سایت مهاجرت کانادا، دو وبسایت رسمی دولت کانادا برگرفته شده است. اگر شما با روش ثبت‌نام آشنا هستید، سوالی ندارید و انگلیسی خوبی نیز دارید همین الان این صفحه را ببندید و …بسیاری از روزنامه‌نگاران و فعالان مدنی، از عدم دریافت پاسخ از آدرس‌هایی که قبلا تقاضای تخلیه و انتقال کرده‌اند، شکایت دارند. آن‌ها می‌پرسند که سال‌ها فعالیت حقوق بشری، کار روزنامه‌نگاری و فعالیت‌های مدنی انجام داده‌اند، پس به چه دلیلی، اسنادشان …تعدادی از شهروندان کشور که به آلمان رسیده‌اند، سوالاتی در مورد مشکلاتی که با آن در آلمان دچار شده‌اند، مطرح کردند. در این یادداشت تلاش می‌شئد به این سوالات پاسخ داده شود.

سوال اول:

ما چند فامیل هستیم و در …دولت استرالیا. روز ۲۱ جنوری ۲۰۲۲ اعلان کرد که برای ۱۵ هزار شهروند افغانستان ویزای بشردوستانه می‌دهد.

آسترالیا این ویزا را از اکنون تا طی چهار سال آینده در چهار‌چوب برنامه ویزا بشری و تضمین مالی برای پناه‌ جویان افغان صادر …
مهم:

یادداشت اول: توجه داشته باشید که این متن، برای کسانی نیست که دوست دارند از طریق پروسه "تخلیه" به آلمان مهاجرت کنند. اگر می‌خواهید از طریق روش «تخلیه» که ویژه افراد تحت خطر پس از سقوط حکومت جمهوری در افغانستان، …در این یادداشت تصمیم گرفتم تا در مورد چند اشتباه شهروندان افغانستان که در زمان تصمیم‌گیری برای ارائه درخواست خروج از افغانستان و یا حین پروسس اسنادشان مرتکب می‌شوند، یادداشت‌هایی را بنویسم.

تصور ساده بودن تخلیه مانند روزهای نخست

شماری از …
من تازه به یکی از کشورهای همسایه افغانستان آمده‌م ، باید چه کار کنم؟

اگر نو در پاکستان و یا هر کشور همسایه افغانستان رفته اید ، می توانید از یو این ایچ سی آر و شرکای آن تقاضای کنید و در مورد ثبت نام شدن و دیگر کمک ھا تماس بیگیرید۔

اگر بخواهم تقاضای پناهندگی کنم با …در روزهای نخست پس از سقوط جمهوریت تعدادی از خبرنگاران به همکاری حکومت‌ها و نهادهای بین‌المللی، افغانستان را ترک کردند. هیچ تردیدی نیست که شماری نیز از شرایط اضطراری موجود سوء استفاده کردند و به اسم «خبرنگار» افغانستان را ترک …